تذکر گروسی به وزرای آموزش و پرورش، اقتصاد و راه و شهرسازی در صحن علنی مجلس

متن تذکر حسین ، نماینده مردم شهرستانهای شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی در صحن علنی خانه ملت در تاریخ ۱۳۹۵/۰۱/۲۳ به وزرای آموزش و پرورش ، اقتصاد و دارایی و راه و شهرسازی در خصوص سه موضوع معوقات فرهنگیان، مالیات سنگین اصناف و تاخیر طولانی در ساخت پل ورودی شهرستان قدس به شرح زیر است :

 

تذکر اول من به وزیر محترم آموزش و پرورش است. جناب آقای دکتر فانی، ۱۴ هزار نفر از معلمان و فرهنگیان سخت کوش و عزیز شهرستانهای شهریار، قدس و ملارد از مهر ماه سال گذشته حق التدریس و اضافه کار خود را دریافت نکرده اند.

جناب آقای وزیر، آیا خبر دارید که آموزش یاران نهضت سواد آموزی و مربیان پیش دبستانی که شش ماه پیش جذب شده اند،فقط یک ماه حقوق دریافت کرده اند؟

جناب اقای وزیر، اگر من و شما یک ماه حقوق نگیریم، آیا میتوانیم زندگی کنیم؟آیا شرمنده ی خانواده ی خود نمیشویم؟ آیا این معلمین عزیز شب عید نیاز به خرید نداشتند؟آیا این فرهنگیان شریف و غیرت مند اقساط وام و بدهی بانکی نداشتند؟

 جناب اقای دکتر فانی باتوجه به این که در آستانه هفته بزرگداشت مقام معلم قرار داریم، شایسته است دستور فرمایید اقدام عاجل در خصوص پرداخت معوقات فرهنگیان، حق التدریس، و پاداش بازنشستگی به صورت شایسته معمول گردد. همچنین جهت حفظ کرامت و منزلت این عزیزان، اگر حقوق معوقه این عزیزان پرداخت شد، از رسانه ملی و مطبوعات اعلام عمومی نگردد.

تذکر دوم من به وزیر اقتصاد و دارایی است. در تمام دنیا در هنگام رکود اقتصادی به منظور رونق اقتصادی مالیات ها را کاهش می دهند ولی در استان تهران که همه مسئولان اذعان به رکود اقتصادی دارند، در شهرستانهای شهریار، قدس و ملارد  مالیات مودیان تا ۶۰۰ درصد افزایش یافته است. آقای وزیر به جای فشار به کسبه، اصناف و تولید کنندگان پر تلاش و زحمت کش، بهتر است که بروید و پایه ی مالیاتی را افزایش دهید. بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی و ۲۵ میلیارد تومان قاچاق کالا وجود دارد ولی در سال ۹۴ به جای شناسایی قاچاقچیان و کسانی که فرار مالیاتی دارند، فشار زیادی به اصناف و تولید کنندگان خوش حساب و دارای پرونده مالیاتی آمد که نارضایتی این عزیزان را فراهم نمود که امیدواریم با دستور جنابعالی این اقدام در سال جدید تکرار نشود.

تذکر آخر هم به وزیر محترم راه و شهرسازی است، جناب آقای دکتر آخوندی، در بازدیدی که از شهرستان قدس داشتید، وعده دادید در بهمن ماه سال گذشته پل ورودی شهرستان قدس تکمیل گردد، ولی متاسفانه علیرغم وجود مصوبه هیات دولت و تاکید رییس جمهور محترم، هنوز بهره برداری از این پل آغاز نشده که خواهشمند است در این خصوص دستور اکید را صادر فرمایید.

 

به اشتراک گذاری مطلب
  • gplus
  • pinterest

دیدگاهتان را بنویسید.